opublikowany: 13.02.2017

Nowi Mieszkańcy

W połowie stycznia 2017r. zostali przywiezieni ze szpitala przez swoje mamy nasi nowonarodzeni mieszkańcy: Natalia i Gracjan. Mamy wraz ze swoimi nowonarodzonymi pociechami czują się dobrze. Dzieci przybierają na wadze i są radością swoich mam. Życzymy naszym nowym mieszkańcom wielu łask Bożych, a ich mamom wiele cierpliwości.

więcej...

opublikowany: 10.02.2017

Komputerowe mamy

mamaaktywna.JPGW styczniu ruszył kolejny etap projektu „Aktywnie żyje się lepiej” realizowanego przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki oraz Centrum Kryzysowego. Tym razem mamy uczą się obsługi komputera. Ma im to pomóc w zdobyciu nowego miejsca pracy oraz w przełamaniu kompleksów i niskiej samooceny.

więcej...

opublikowany: 21.06.2016

Przekaż Darowiznę

pobrane.pngPrzekazując darowiznę dla Caritas na działalność charytatywno - opiekuńczą, możesz odliczyć od dochodu podatkowego całą wartość darowizny (bez limitu). Nie czekaj na koniec roku i 1% -  przekaż darowiznę już teraz.

Dziękujemy:)

więcej...

opublikowany: 15.05.2016

Marsz dla Życia i Rodziny

316720_0c43_img_5818_4.jpgJuż poraz kolejny w naszym mieście w niedzielę 15.05. 2016 r. przeszedł Marsz dla życia i Rodziny. Marsz rozpoczął się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Po Mszy św. mimo deszczu barwny korowód wyruszył w stronę Rynku Staromiejskiego. Nie zabrakło śpiewu, a także okrzyków afirmujących rodzinę i prawo do życia.

więcej...

opublikowany: 12.05.2016

Konferencja prasowa

054226_cv01_img_5045_7.jpg12.05.2016 r. w naszym domu odbyła się konferencja prasowa przed Marszem dla Życia i Rodziny, który przejdzie przez Koszalin w niedzielę 15.05.2016 r. Marsze przejdą także w innych miejscowościach w diecezji. Do stołu konferencyjnego  zasiedli ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak, prezydent miasta Koszalin Piotr Jedliński, s. Magdalena Kozłowska - kierownik DSM, Miłosz Janczewski z Zakonu Rycerzy Kolumba i Fundacji Miłości oraz Janusz Gajewski z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

więcej...

opublikowany: 31.03.2016

Pielucha dla Malucha

4 kwietnia 2016 r. w Dniu Świętości Życia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacja Moja Mama i Ja zainaugurowały akcję charytatywną "Pielucha dla malucha, środki czystości podaruj z miłości". Akcja polega na wzięciu nienarodzonego dziecka nie tylko w obronę duchową, ale także na okazaniu mu konkretnego materialnego wsparcia, nie bezpośrednio, ale przez czyn miłosierdzia wobec dzieci z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcja skierowana jest do osób, które podjęły duchową adopcję oraz do tych, którzy w inny modlitewny sposób chcą pomagać dzieciom nienarodzonym zagrożonym zagładą. - Proponujemy, by w Roku Miłosierdzia, do duchowego daru, jakim jest modlitwa przez 9 miesięcy za dziecko nienarodzone, dołożyć także uczynek miłosierdzia - wyjaśnił ks. Tomasz Roda dyrektor diecezjalnej Caritas.

więcej...

opublikowany: 10.01.2016

Okno życia

W Domu Samotnej Matki od 2009 roku znajduje się Okno Życia. Siostry, które tam pracują dzień i noc pełnią przy nim dyżury. Za każdym razem kiedy zostaje otwarte dyżurująca siostra sprawdza, czy pojawiło się w nim dziecko. A dzwonek nie jest rzadkością, gdyż ludzie przechodzący ulicą czasem otwierają okno z ciekawości, niekiedy robiąc nawet mało śmieszny żart. Nie wolno jednak nigdy zlekceważyć takiego alarmu, za każdym razem należy sprawdzić, czy alarm jest prawdziwy.

więcej...

opublikowany: 10.10.2015

Nowy samochód

Po Mszy świętej, która odbyła się 2 października w kaplicy Caritas-u ks. Tomasz Roda dyrektor Caritas poświęcił i przekazał s. Magdalenie Kozłowskiej, kierującej Domem Samotnej Matki w Koszalinie, samochód do dyspozycji placówki. Poprzedni był już w złym stanie, a ten choć nie jest nowy, jest zadbany i pojemniejszy.

 

 

więcej...

opublikowany: 13.09.2015

Chrzest święty

W niedzielę 13.09.2015r. odbył się chrzest święty dwójki naszych dzieci Maksymiliana i Michasi.

Chrzest, którego udzielił ks. Mariusz Ambroziewicz odbył się w kościele św. Józefa Oblubieńca przy katedrze koszalińskiej. Była to dla nas wszystkich ogromna radość. Po Mszy świętej mamy z dziećmi, rodzice chrzestni, siostry i goście udali się do domu, gdzie czekał  obiad, a po nim tort i ciasto.

 

więcej...

opublikowany: 10.06.2015

Kącik, remoncik

W czerwcu 2015 r. otrzymaliśmy tzw. mikrodotację w ramach programu „Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”.

Grupa samopomocowa z Domu Samotnej Matki składająca się z czterech mieszkanek Domu otrzymała tzw. mikrodotację w kwocie 5.000 zł w ramach programu „Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”. Dotacja została przyznana przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego ze środków programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Przeznaczona jest w połowie na remont części kuchni, gdzie trzeba zlikwidować zacieki i na nowo pomalować sufit i ścianę, a w połowie na urządzenie kącika edukacyjnego dla dzieci. W ramach tej dotacji panowie już zaczęli naprawy naszych ścian i sufitów.

Kącik będzie składał się ze stolików i krzesełek dla małych dzieci, kolorowych szafek i półek na zabawki i będzie odpowiednio przyozdobiony.

Pozwoli on dzieciom na zabawę i naukę w estetycznym i dostosowanym do ich potrzeb otoczeniu. Będzie służył nie tylko tym dzieciom, które obecnie mieszkają z mamami w DSM, ale i tym, które tu zamieszkają w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym otrzymaliśmy taką możliwość.

więcej...

Kontakt:

Dom Samotnej Matki "Dar Życia"
Caritas w Koszalinie

ul. Wojska Polskiego 13, 75-701 Koszalin
kom. +48 516 840 090
e-mail: dsm-koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png