opublikowany: 08.06.2017

Dzień Dziecka

100_58588888.jpgŻyczymy wszystkim dzieciom z okazji ich święta wielu radosci i uśmiechu. Żeby spełniły sie ich wszystkie marzenia.

więcej...

opublikowany: 08.06.2017

Wizyta Policji

218-30140333.jpg31.05.2017 roku z okazji Dnia Dziecka zapukała do naszych drzwi policja.... Nasi kochani policjanci z dobroci swych serc zakupili najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych pań i prezenty z okazji Dnia Dziecka dla naszych maluszków. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary przekazane przez naszych kochanych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

więcej...

opublikowany: 08.06.2017

Radosne dni

Beztytuu.jpgNiedawno w naszym domu pojawili sie nowi mieszkańcy: Zuzanna ur. 11.05.2017r z wagą 2100g i Miłosz ur. 29.05.2017r. z wagą 3900. Obie mamy czyją sie dobrze i są szczęśliwe. My życzymy obu mamom pociechy z dzieci i wiele cierpliwości.

więcej...

opublikowany: 28.04.2017

Zabawa z masą solną

Beztytuu444.jpgW ramach cyklu spotkań warsztatowych prowadzonych przez p. Agnieszkę Jager 25 kwietnia odbyły się w naszym Domu zajęcia dla mam i dzieci, podczas których uczestnicy lepili różne rzeczy z masy solnej. Zarówno dorośli jak i dzieci wykazali się wyobrażnią i - jak widać na zdjęciu - bawili się na sto dwa

więcej...

opublikowany: 28.04.2017

Wielkanoc

Beztytuu222.jpgNa Święta Wielkanocne niektóre mieszkanki z dziećmi wyjechały do swoich rodzin, kilka jednak zostało i wraz z dziećmi spędziło czas świąteczny razem z siostrami i zaproszonymi gośćmi. Wielka sobota to dzień adoracji przy Grobie Pańskim, ale to również dzień święcenia pokarmów. Nasze dzieci - bracia Igor i Kacper - wybrały sie z mamą do katedry niosąc koszyczki z własnoręcznie pomalowanymi jajkami. Poświęcone pokarmy znalazły się na stole wielkanocnym w Niedzielę Zmartwywstania. Śniadanie wielkanocne zostało uroczyście i pięknie przygotowane tak, aby radość tych największych świąt chrześcijańskich stała się udziałem nas wszystkich.

więcej...

opublikowany: 07.04.2017

Dzień Świętości życia

dzie.jpg        25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy, jak co roku, Dzień Świętości Życia. Z tej okazji odbyła się w naszym Domu Eucharystia pod przewodnictwem
ks. Dariusza Jastrzębia - proboszcza parafii katedralnej. Mszę św. koncelebrował ks. Tomasz Roda - Dyrektor Caritas Diecezji.

         Zaprosiliśmy wielu gości: nasze byłe mieszkanki z dziecmi, wolontariuszy i przyjaciół naszego Domu. Po Eucharystii był poczęstunek - kawa, herbata, cioasto i owoce, które otrzymaliśmy w obfitości od naszych przyjaciół. Poruszaliśmy też aktualne tematy dotyczące rodziny i niebezpieczeństw ideologii gender. Zachęcaliśmy do włączenia się w europejską inicjatywę obywatelską "Mama, Tata i Dzieci"

       Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tego pięknego i tak ważnego dla nas dnia. Dziękujemy też gościom, którzy wraz z nami przeżywali to tak bliskie naszemu sercu święto życia.

więcej...

opublikowany: 30.03.2017

Metamorfozy

jeden.jpg24.03.2017r. Nasz dom na parę godzin zamienił się w salon fryzjersko-kosmetyczny. Nasze mieszkanki mogły skorzystać z usług profesjonalnych fryzjerek i kosmetyczek studentek z Duszpasterstwa Akademickiego ze Słupska, które w ramach wolontariatu postanowiły zaoferować swoje usługi naszym mamom.

więcej...

opublikowany: 01.03.2017

Cierpliwość wobec .........komputera

kompu.JPGW Koszalinie trwa rozpoczęty z początkiem lutego kurs komputerowy, będący kolejnym etapem programu umożliwiającego podopiecznym Caritas znalezienie swojego miejsca w życiu i na rynku pracy.

- Uczestniczymy w projekcie finansowanym przez Caritas Polska. To program pilotażowy "Aktywnie żyje się lepiej". Projekt jest skierowany do kobiet samotnie wychowujących dzieci i bezdzietnych, będących pod opieką Centrum Kryzysowego i Domu Samotnej Matki - informuje Małgorzata Nowak, koordynator Caritas.

więcej...

opublikowany: 24.02.2017

Pożegnanie

nikola_11.jpgChoć jest smutno wszystkim

Trudno swój ból kryć, małe dziecko w sercach bliskich 

będzie zawsze żyć.....

23 lutego 2017 r. pożegnaliśmy Nikolę.

Nikola wraz ze swoją mamą przebywała w naszym domu trzy miesiące, podczas których zapisała się w naszych sercach. Kolejne trzy miesiące swojego krótkiego życia spędziła wraz ze swoją mamą w szpitalu, gdzie po ciężkiej chorobie 20 lutego 2017 r. w wieki dziewięciu miesięcy zmarła.

W naszych sercach i pamięci Nikola pozostanie na zawsze, zapamiętamy ja jako radosne, uśmiechnięte, pomimo swojej cieżkiej choroby, dziecko.

Wszyscy modlimy się za mamę Nikoli, żeby Pan Bóg dał jej siłę na przetrwanie tych ciężkich chwil po stracie ukochanej córeczki.

więcej...

opublikowany: 21.02.2017

Urodziny

100_5686.JPGW dniu wczorajszym w naszym Domu odbyła się uroczystość urodzinowa. Jedna z naszych mieszkanek obchodziła swoje  25 urodziny. Był przepyszny tort kupiony przez nasze mieszkanki dla solenizantki oraz prezenty i życzenia. Również dołaczamy się do życzeń, życzymy wielu łask Bożych i spełnienia wszystkich marzeń.

więcej...

Kontakt:

Dom Samotnej Matki "Dar Życia"
Caritas w Koszalinie

ul. Wojska Polskiego 13, 75-701 Koszalin
kom. +48 516 840 090
e-mail: dsm-koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png